Szczegóły dotyczące efektów uczenia się realizowanych w ramach poszczególnych przedmiotów można odnaleźć w zakładce „Dla studenta- Sylabusy”
Studia na kierunku Kosmetologia przewidują ponad 3700 godzin zajęć dydaktycznych, które dają rzetelną wiedzę z zakresu nauk medycznych m.in.: dermatologii, anatomii, fizjologii, patologii oraz profesjonalne przygotowanie praktyczne. W ramach przedmiotów kierunkowych studenci poznają najnowsze trendy z zakresu kosmetologii pielęgnacyjnej, upiększającej i leczniczej. Uczą się układania receptur i przygotowywania preparatów kosmetycznych, podstaw perfumerii i sztuki układania własnych kompozycji zapachowych. Największą część zajęć w NWSM stanowi nauka praktycznego wykonywania zabiegów kosmetycznych i fizykoterapeutycznych, tworzenia indywidualnych i zbiorowych programów pielęgnacyjnych, kompleksowej obsługi klienta. Podczas ćwiczeń z kosmetologii pielęgnacyjnej i upiększającej studenci korzystają m.in z urządzeń do: oksybrazji, oczyszczania wodorowego, radiofrekwencji, mezoterapii bezigłowej, mikrodermabrazji, peelingu kawitacyjnego, sonoforezy, face liftingu, liposukcji bezigłowej, próżniowego masażu ciała, aparatów diagnostycznych skóry i in. Zabiegi wykonywane są w oparciu o produkty najbardziej znanych polskich i światowych marek kosmetycznych: Klapp, Clarena, Bielenda, Jadwiga, Apis.
960 godzin Praktyk zawodowych studenci odbywają w gabinetach kosmetycznych, ośrodkach odnowy biologicznej i SPA.
Studenci III roku studiów poszerzają swoją wiedzę w ramach jednej ze Specjalności: Kosmetologia lecznicza lub Modelowanie sylwetki z elementami dietetyki. Studentki uczą się m.in. podstaw laseroterapii, złuszczań ziołowych, złuszczania TCA, podstaw dermatoskopii, suplementacji diety, leków OTC, elektorkoagulacji, mikronakłuć oraz zagadnień z zakresu pielęgnacji skóry w wybranych stanach chorobowych m.in. AZS, trądziku różowatym. Mają również możliwość zapoznania się z nowościami na rynku kosmetologii podczas szkoleń, warsztatów i prezentacji prowadzonych przez zaproszone do uczelni firmy zewnętrzne.
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 27 września 2018r. w sprawie studiów (stanowiącego załącznik do Obwieszczenia Ministra Edukacji i Nauki z dn. 23 listopada 2023r.) zajęcia kształtujące umiejętności praktyczne są prowadzone w warunkach właściwych dla danego zakresu działalności zawodowej, tj. w pracowni kosmetycznej, fizykoterapii i masażu, wizażu i charakteryzacji oraz chemicznej, informatycznej oraz histologii i mikrobiologii.
Ponadto w NWSM prowadzone są zajęcia w ramach kształcenia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Zgodnie z w/w Rozporządzeniem liczba punktów ECTS nie przekracza 50% liczby punktów koniecznej do ukończenia studiów I stopnia. W/w kształcenie prowadzone jest za pośrednictwem platformy TEAMS dostosowanej do kształcenia na odległość.
Ukończenie studiów I stopnia jest równoznaczne z osiągnięciem kwalifikacji PRK na poziomie VI. Absolwent jest przygotowany do podjęcia studiów II stopnia lub studiów podyplomowych.
Przyszli studenci Niepublicznej Wyższej Szkoły Medycznej muszą się legitymować świadectwem dojrzałości i ukończenia szkoły średniej (oryginał i kserokopia).
Do świadectwa dojrzałości należy dołączyć 2 zdjęcia
Pozostałe dokumenty (druki: kwestionariusz, umowa i zaświadczenia lekarskie) kandydat otrzyma przy zgłoszeniu się w Dziekanacie Uczelni. Podczas rekrutacji należy uiścić opłatę wpisową i rekrutacyjną w wysokości 290,00 zł (gotówka). Należy posiadać przy sobie dowód osobisty.
Student NWSM pozostaje pod opieką lekarza medycyny pracy z ramienia Uczelni.
Studia prowadzone systemem niestacjonarnym realizowane są w postaci zjazdów 2 razy w miesiącu: piątek, sobota, niedziela.
Budynek Uczelni przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych
Obowiązuje kolejność zgłoszeń!